Bilgimak in Drupa

Bilgimak drupa’da CP Bourg ve Dürselen baskı sonrası çözümlerini ve B.matic kağıt sayma makinelerini tanıttı

CP Bourg standında ‘Baskı sonrasında mükemmel çözümler’ sloganıyla dijital baskıya entegre ve off-line çalışabilen baskı sonrası sistemleri sergilendi.

Bilgimak Şti. drupa 2016’da B.matic, CP Bourg ve Dürselen stantlarında, Türkiye’de temsil ettiği adı geçen firmaların en son yeniliklerini Türkiye’den ziyaretçilere tanıttı.

CP Bourg’un yenilikleri arasında yer alan Bourg Preparation Module (BPM), CP Bourg yumuşak kapak cilt hatlarına veya kitapçık hatlarına operatör müdahalesi olmaksızın tabakaların hazırlanmasını ve aktarılmasını sağlıyor. Modül dijital baskı makineleriyle entegre veya ayrı çalışabiliyor; bir tabaka besleme cihazına (Bourg Sheet Feeder – BSF) bağlanabiliyor. Son derece çok yönlü ve kullanımı kolay modül, 600 x 370 mm’den 139 x 120 mm’ye kadar ebatlarda işlerin tek geçişte operatör müdahalesiz bitmiş ürün olarak alınmasını sağlıyor.

CP Bourg ilk kez drupa’da bir dahili yumuşak kapak takma çözümünü Canon ile birlikte Océ VarioPrint 6320 Ultra+ dijital baskı sistemi ve MOHR BC-360 tıraşlama çözümüyle Canon standında entegre çalışır durumda tanıttı. Çözüm kaliteyi üst düzeye taşırken, basılı tabakadan sevkiyata hazır bitmiş ürün teslim ederek, tasarruf da sağlıyor.

 

CP Bourg standında görüştüğümüz Bilgimak Şti. Yetkilisi Ertan Kılıç, drupa’ya ilişkin değerlendirmelerini ve temsil ettikleri firmaların yeniliklerini şöyle özetliyor.

 

“CP Bourg, kendi standında ve Canon, HP Indigo, Watkiss, Xerox gibi dijital baskı sistemleri tedarikçilerinin stantlarında entegre ve off-line çalışabilen dijital baskı sonrası çözümlerini tanıttı. Fuar süresince yoğun bir ziyaretçi kalabalığı olduğunu düşünmüyorum. Ziyaretçi yoğunluğu daha çok dijital baskı makinesi sergilenen stantlarda görülüyor. Genel olarak görüştüğüm diğer bazı stantların yetkilileri de umduklarını bulmuş değiller. Geleneksel baskı makinesi üreticileri de stantlarında dijitale dönük, dijital ile iş birliği içinde birtakım çözüm önerilerine yer veriyorlar.

“HP Indigo, Canon – Oce, Ricoh, Xerox ile çalışan CP Bourg entegrasyonu mükemmel olarak sağlamış bir firma”

Bizim drupa’daki temsilcilerimiz CP Bourg, Dürselen ve B.Matic de dijitale dönük çözümlerle, dijital ile entegrasyon içindeler. Biz de onlara uygun hareket etmeye çalışıyoruz.